Безрешітні аєродинамічні машини „Алмаз” виготовлені на рівні сучасних стандартів і відповідно до вимог перспективних програм розвитку агрокомплексу в частині стимулювання розвитку виробництва сільгосппродукції шляхом широкого впровадження ресурсо- і енергозберігаючих технологій, оптимізації технологічних витрат.
Сьогодні замовники машин „Алмаз” – це більше 2000 різногалузевих (сільськогосподарських, фармацевтичних, переробних тощо) підприємств як в Україні, країнах СНД, так ш в далекому зарубіжжі.
Слід зазначити, що за обсягом поставок підприємство щорічно нарощує темпи, 50-60% поставок становить експорт.
За високої якості цих машин, ціни на них одні з найнижчих. Досвід експлуатації машин протягом кількох років засвідчив їхню високу надійність, зручність в експлуатації й швидкій окупності.
Машини, представлені на Всеукраїнський проект „Україна Аграрна 2004”, одержали нагороду „Лідер АПК України” у номінації „сільгосптехніка”.
Крім того, підприємство стало лауреатом Всеукраїнської програми „Роботодавці України” і одержало нагороду „Лідер 2006” за збереження існуючих і створення нових робочих місць.
Продукція „Агротех”, представлена на виставках України, Росії, Біларусі, Казахстану, одержала безліч дипломів і медалей, зокрема, медаль виставки „Агро шоу 2004” у Польщі, золоту медаль виставки „Агро сезон Воронеж 2007” у Росії. Крім цього, продукція стала лауреатом 4-го Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України 2006-2007” на регіональному рівні.
У 2007 році фірму визнали гідною міжнародної нагороди Європейської Бізнес-Асамблеї – „Краще підприємство Європи.”
Технологія отримання високоврожайного насіння за допомогою машин „Алмаз” дає аграріям значні переваги.
Кожен досвідчений аграрій знає, що комплексною ознакою, яка найповніше характеризує цінність насіння озимої пшениці, є морфологія зародка. Зернівки із другим типом зародка формуються, переважно в середній частині колосся. Вони мають більшу питому вагу, тобто існує залежність між типом зародка, місцем формування зернівки і її питомою вагою. Колосся починає цвісти із середньої частини, тому зерна сформовані в цій зоні мають максимальну питому вагу й потенціал врожаю.
Після обмолоту колосків зернівки знеособлюються, внаслідок чого вже неможливо визначити за зовнішнім виглядом місце формування її у колоссі й зробити висновок про їхню біологічну цінність. Зерноочисна техніка, яку на сьогоднішній день використовують у більшості господарств не дає змоги точно розділити насіння за питомою вагою. Таку сепарацію може зробити машина „Алмаз”. Це доведено великою кількістю дослідів.
Проведені дослідження показали, що тільки за рахунок поліпшення якості посівного матеріалу збільшилась врожайність посівів озимої пшениці на 35-40%. Тому не випадково географія продажу машин „Алмаз” дуже швидко розширилася не тільки в Україні, а і в країнах СНД. Без решітна багатофункціональна аеродинамічна машина створювалася 2001 році, насамперед , для селекційних станцій, насінних заводів, фермерських господарств для підготовки самотужки дешевого, але в той же час, найбільш високоякісного посівного матеріалу, а також продовольчого зерна.
Машина здатна переробляти культури від дрібнонасінневих (люцерна, мак, рапс) до вівса, ячменю, пшениці, кукурудзи, гороху, і бобових та насіння цукрового буряка.
Дотепер випускалися машини продуктивністю 2 тонни на годину, 5 тонн на годину, 10 тонн на годину, 20тонн на годину. Нині випускають п’яту модифікацію машин продуктивністю 30 тонн на годину. Це унікальна розробка, яка не має аналогів, як у ближньому, так і далекому зарубіжжі.
Машина „Алмаз” робить поділ насіннєвих сумішей і культур окремо за питомою вагою без участі решіт, у повітряному потоці, не травмуючи зерно, відбираючи біологічно цінне зерно, що має максимальну енергію проростання і схожості, а одночасне достигання дає змогу забирати врожай без втрат.
Машина „Алмаз” дає змогу засівати поля меншою кількістю посівного матеріалу (на 20-30%) при цьому одержувати більш високий урожай (на 30-40%), засіваючи поля однорідним зерном без зернових і бур’янистих домішок, а це дозволяє заощаджувати: гербіциди, ГСМ, моторесурс, зарплату зайнятих працівників тощо.
Машина здатна із пшениці 6-го класу відібрати зерна 3-го й 4-го класу (якщо вони там присутні), відібрати зерно уражене клопом-черепашкою і довгоносиком, 100% очистити зерно від вівсюга, вівса.
Машина „Алмаз” також може працювати як розсів на круп заводах, розділяючи крупу за розміром на 7 фракцій, при цьому відбиваючи мучку, надаючи крупі високого товарного вигляду.
Машина проста в експлуатації й обслуговуванні, не має кінематичних схем, місць змащення, довговічна і не потребує профілактичного обслуговування, високо надійна, здатна переробляти продукцію будь-якої вологості й засміченості.
Машина „Алмаз” пройшла ходові випробування в 2001 році у ВАТ „Агро-Союз” у Дніпропетровській області й державні прийомні випробування в „Українському науково-дослідному інституті прогнозування техніки й технологій для сільськогосподарського виробництва імені Л.Погорілого” і сертифікована в системі „Укрсепро”.
Жодних сумнівів-метод аеродинамічного поділу сипучих матеріалів за питомою вагою є на сьогодні одним з найефективніших технологічних процесів при переробці сільгосппродукції.
„Алмаз” це унікальна розробка, що має значні переваги перед існуючими сепараторами зерна й очисних машин із традиційної решітчастою системою.
Основні переваги:
- Універсальність і багатофункціональність. На сьогоднішній день машина здатна замінити 2-3 види машин, зв’язаних у технологічний ланцюжок, а також вона чудово вписується й працює в складі технологічних ліній та індивідуально.
- Відсутність травмування зерна.
- Низький рівень енергоспоживання. Машини „Алмаз” споживають від 1,2кВт до 15,2кВт.
- Надійність і довговічність, яка досягнута простотою конструкції.
- Висока економічність експлуатації. Машини не потребують дорогого кваліфікованого обслуговування, експлуатаційних матеріалів , відпадає необхідність у підборі й заміні решіт під кожну культуру, у ретельному й багатогодинному зачищенні машини після кожної культури.
- високі технологічні можливості. Окрім вже зазначених, машини „Алмаз” можуть:
- розділити суміш пшениці і ячменю, до 60% за один прохід;
- відібрати горох, уражений брухусом;
- відокремити гнилу кукурудзу від здорової;
- одночасно сушити зерно до 2% за прохід, при його очищенні й калібруванні в повітряному потоці;
- виділити із загальної купи найбільш життєздатні, продуктивні зерна;
- виділити зерна пшениці, які мають підвищений склад клейковини;
- працювати як розсів на крупозаводах.